Darmowy Hot-Spot

 

HOT SPOT - Kolobrzeg

W Urzędzie Miasta Kołobrzeg został uruchomiony bezprzewodowy punkt dostępowy. Bezprzewodowa sieć WirelessLAN umożliwia dostęp do sieci Internet. Łącze bezprzewodowe umożliwia utworzenia kanału komunikacyjnego, wykorzystuje standard sieci 802.11g. Akceptowany jest również standard sieci bezprzewodowych 802.11b. Zastosowane urządzenia bezprzewodowe umożliwiają współpracę ze sprzętem bezprzewodowym różnych producentów oraz pracy w dwu standardach 802.11g i 802.11b.

Dostęp do sieci Internet jest darmowy. Dostęp do sieci bezprzewodowej jest możliwy w okolicy:

  • budynku Urzędu Miasta na ul. Ratuszowej 13
  • Skweru Pionierów
  • Skweru 750-lecia 
  • osiedle Ogrody okolice Skate Parku
Zasada jest prosta wystarczy połączyć się komputerem wyposażonym w kartę sieciowa umożliwiającą podłączenie się do sieci bezprzewodowej. Każdy kto odnajdzie HOT SPOT o nazwie Kołobrzeg i połączy się z nim będzie mógł korzystać zupełnie darmowo z Internetu. Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Informatyki Urzędu Miasta – Kierownik Robert Puc pod numerem telefonu (094) 35-51-596.

Konfiguracja łącza bezprzewodowego

Dostęp do sieci WirelessLAN (WLAN) w Kolobrzeg jest możliwy dla komputerów przenośnych lub stacjonarnych klasy PC lub PDA (palmtopy) wyposażonych w adapter WLAN zgodnym z IEEE 802.11g lub 802.11b. Istnieją rozwiązania sprzętowe, w których komputery mają wbudowany adapter WLAN. Adapter WLAN można może być podłączony przez szynę PCI, PCMCIA lub USB. Do połączenia nie jest wymagany określony system operacyjny, musi on umożliwiać instalację adaptera bezprzewodowego oraz obsługę protokołów TCP/IP.

Konfiguracja sieci TCP/IP odbywa się automatycznie (standardowo dla protokołu IP jest ustawiony parametr "Uzyskaj adres IP automatycznie"). Przydzielane są adresy IP prywatne, ustawiana maska sieci, podawany adres bramy oraz serwera DNS.

Rozgłaszany jest również identyfikator sieci bezprzewodowej SSID - "Kolobrzeg". Zestaw tych parametrów umożliwia połączenie komputera z siecią Internet. W konfiguracji HOT SPOT - Kolobrzeg nie są stosowane mechanizmy kryptograficzne.

 


 

UWAGA !!!

Dzięki współpracy z Sanatorium Bałtyk, turyści i mieszkańcy naszego miasta mają możliwość korzystać z darmowej sieci bezprzewodowego internetu w okolicy budynku sanatorium od strony mola oraz parku, który znajduje się za budynkiem sanatorium. Zasada jest taka sama jak przy internecie udostępnionym przez Urząd Miasta Kołobrzeg, różnica polega tylko na wyborze identyfikatora sieci bezprzewodowej SSID - "S.U.Baltyk WIFI"